1. 26 lutego Środa Popielcowa i rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i o 16.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, o 17.45 w kościele Jana Pawła II na osiedlu i o 19.00 w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy, co oznacza wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz że można spożyć jedynie 3 posiłki w tym jeden do syta. Do ograniczenia ilości posiłków nie są zobowiązane osoby chore i te, które rozpoczęły 60 rok życia.

1. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz o 17.15 w kościele Jana Pawła II na osiedlu. Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19.00 w Chróstniku. Ksiądz proboszcz prosi młodzież z klas 8 o uczestnictwo w tej Drodze Krzyżowej, po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

1. W sobotę o godz. 14.30 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie ekumeniczne poświęcone Beniaminowi Schmolckowi luterańskiemu proboszczowi chróstnickiej parafii z przełomu 17 i 18 wieku, wybitnemu autorowi wielu pieśni religijnych. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Kościołów ewangelicko-augsburskiego i prawosławnego, władz samorządowych oraz prawosławny chór cerkiewny z Zimnej Wody, chór gminy Lubin „Via Musica” i folklorystyczny zespół muzyczny „Lubin”. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy o jedność chrześcijan i udziału w tym spotkaniu. W tym dniu Msza święta w kościele Najświętszej Maryi Panny w Chróstniku będzie celebrowana rano o godz. 8.00.

1. Za tydzień 1 marca – pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu będzie miała formę Gorzkich Żali. W pozostałe niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale będą śpiewane po Mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 oraz o godz. 15.40 w kościele w Chróstniku.

1. Przypominamy, że do niedzieli 8 marca można zgłaszać księdzu proboszczowi w formie pisemnej nazwiska kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

1. Chłopców chcących zostać ministrantami, także tych, którzy dopiero przygotowują się do I Komunii św. zachęcamy, by przed Mszą św. zgłaszali się zakrystii i razem z pozostałymi ministrantami uczestniczyli we Mszy św. przy ołtarzu.

1. W środę 4 czerwca w parafii św. Barbary rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana śp.:

Kazimierz Kot

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.