1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek – Święto św. Łukasza, ewangelisty; w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego; w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

1. Miesiąc październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16.00 w kościele parafialnym i o godz. 17.30 w kościele Jana Pawła II przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jest odmawiany różaniec. Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że uczestnictwo w różańcu należy do przygotowań do przyjęcia sakramentu.

1. W sobotę 22 października w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość św. Jana Pawła II i jest to dzień odpustu w kościele pod jego wezwaniem na Osiedlu. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Henryk Juszczyk. Za nawiedzenie w tym dniu tego kościoła i modlitwę w intencjach Ojca Świętego można otrzymać odpust zupełny. Msza święta o godz. 18.00 będzie mszą z uroczystości św. Jana Pawła, nie będzie mszą niedzielną.

1. Dane zeszłotygodniowego liczenia wiernych: na wszystkich mszach świętych w niedzielę 9 października obecnych było 319 osób, w tym 180 kobiet i 139 mężczyzn. Do komunii świętej przystąpiły 103 kobiety i 61 mężczyzn.

1. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie, by uniknąć nieprawidłowego odczytania imion swoich zmarłych. Na kartce należy też wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych.

1. Dzisiaj po mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek z okazji Dnia Papieskiego na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

1. Także w zeszłą niedzielę zostało przeprowadzone głosowanie do Rady Parafialnej. Zgodnie ze statuami Rad Duszpasterskich diecezji legnickiej, wyłoniony skład zostanie przedstawiony do wiadomości publicznej po zatwierdzeniu przez biskupa legnickiego.

1. W ostatnim czasie lubińska policja odnotowała wzrost przypadków oszustw na szkodę osób starszych metodą na pracownika ośrodka pomocy społecznej, policjanta, prokuratora oraz inkasenta ze spółdzielni. Policja prosi o szczególną czujność i roztropność.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.