OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Jutro, w uroczystość Wszystkich Świętych od południa i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: 1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, 2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Ojca św. 3) Spowiedź i Komunia św. Przez cały miesiąc listopad można pozyskać odpust zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej za nawiedzenie cmentarza.

 

  1. Uroczystość wszystkich świętych jest tzw. świętem nakazanym, czyli obecność na mszy świętej jest w tym dniu obowiązkowa. W naszych kościołach msze święte będą celebrowane: o 8.30 i o 13.00 w kościele św. Jana Pawła II, o 10.00 w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello i o 11.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej. Nie będzie mszy świętych o godz. 7.00 rano i o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku. Będzie można też wziąć udział w mszach świętych na cmentarzach: na nowym cmentarzu o godz. 13.00, na starym cmentarzu procesja wyruszy o 14.30 a Eucharystia będzie celebrowana o godz. 15.00.

 

  1. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych, który poza pierwszym piątkiem miesiąca będzie rozpoczynał się na pół godziny przed Mszą św. Z zakrystii można wziąć kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie, by uniknąć nieprawidłowego odczytania imion swoich zmarłych. Na kartce należy też wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli, zmiana tajemnic różańca świętego będzie odbywała się w ostatnią niedzielę miesiąca.

 

  1. 5 listopada pierwszy piątek miesiąca – pół godziny przed mszą świętą możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, do czego serdecznie zachęcamy. Po mszach świętych litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, ze względu na spowiedź, różaniec za zmarłych będzie odmówiony po mszach świętych.

 

  1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w czwartek o godz. 18.00 w kościele w Chróstniku.

 

  1. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię świętą w piątek o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

 

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.