1. W tym tygodniu w liturgii: w środę – uroczystość Wszystkich Świętych; w czwartek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza.

1. Uroczystość wszystkich świętych jest tzw. świętem nakazanym, czyli obecność na mszy świętej jest w tym dniu obowiązkowa. W naszych kościołach msze święte będą celebrowane: o godz. 7.00 i 11.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej; o 8.30 w kościele św. Jana Pawła II, o 10.00 w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello. Nie będzie mszy świętych o godz. 13.00 w kościele św. Jana Pawła II i o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. W uroczystość Wszystkich Świętych od południa i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: 1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, 2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Ojca św. 3) Spowiedź i Komunia św. Od 1 do 8 listopada można pozyskać odpust zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej za nawiedzenie cmentarza.

1. Dzisiaj po mszach świętych o 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i starszych potrzebujących sakramentalnej wizyty kapłana.

1. W pierwszy piątek miesiąca – pół godziny przed mszą świętą możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, do przystępowania do spowiedzi i komunii świętej w 9 kolejnych piątków miesiąca. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazek z miejscem na podpisy spowiednika. Po mszach świętych litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. o godz. 18.30 do godz. 21.00. adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca w najbliższą sobotę o godz. 16.15 w kościele Matki Bożej Bolesnej.

1. Spotkanie dla dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii świętej i ich rodziców – w piątek 3 listopada o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. Do końca października w dni powszednie pół godziny przed mszą świętą odmawiamy różaniec. W niedzielę różaniec jest odmawiany w kościele Matki Bożej Bolesnej o 15.30. Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że trzykrotne uczestnictwo w różańcu należy do przygotowań do przyjęcia sakramentu. Dzieci, które przyjdą w ostatni dzień października czyli we wtorek otrzymają brakujące obrazki i upominek.

1. W listopadzie w dni powszednie pół godziny przed mszą świętą będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Na kartce z wypominkami należy wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana

śp. Włodzimierz ROMAN

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.