OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego, w sobotę 4 grudnia – św. Barbarę, patronkę górników.

 

 1. W święto św. Andrzeja obchodzi imieniny biskup legnicki ks. Andrzej Siemieniewski. Polecamy naszego Pasterza modlitwie parafian.

 

 1. W czasie Adwentu Msze św. roratnie będą odprawiane w kościele Jana Pawła II na Osiedlu w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w czwartki, piątki i soboty o godz. 16.30.

 

 1. 8 grudnia Kościół będzie obchodził uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do której chcemy przygotować się przez nowennę do Niepokalanej. Będzie ona odmawiana od poniedziałku 29 listopada codziennie po Mszach świętych w obu kościołach (w poniedziałek i wtorek bezpośrednio po różańcu za zmarłych). Można łączyć się z nami duchowo przez transmisję internetową, lub w innym czasie odmawiać modlitwy, które znajdą się na stronie internetowej parafii.

 

 1. Do końca listopada odmawiamy różaniec za zmarłych, który poza niedzielą rozpoczyna się na pół godziny przed Mszą św. W niedzielę wypominki i różaniec za zmarłych będą odmawiane w kościele parafialnym w Chróstniku o godz. 15.30. Także do końca listopada jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Można zgłaszać chorych potrzebujących sakramentalnej wizyty kapłana.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię świętą w piątek o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

 

 1. W przyszłą niedzielę 5 grudnia o godz. 10.00 w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello w Krzeczynie Msza św. barbórkowa w intencji pracowników kopalni i ich rodzin oraz za zmarłych górników. Zapraszamy górników i wszystkich czcicieli świętej Barbary. Zachęcamy też o uhonorowanie św. Barbary strojem galowym.

 

 1. Dzisiaj po mszach świętych o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego.

 

 1. Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeczynie Wielkim organizuje zbiórkę produktów higienicznych dla wychowanków Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania w Lubinie. Strażacy będą stali pod kościołami przed i po mszach świętych o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello, o 11.30 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku i o 13.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II. Więcej informacji na plakatach w gablotach i stronie internetowej.

 

 1. W przyszłą niedzielę z okazji 22. Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz wspólnot Kościoła katolickiego w Europie Wschodniej i Centralnej Azji.

 

 1. Ksiądz proboszcz dziękuje wszystkim parafianom za modlitwę z okazji święta swojego świętego patrona, życzenia imieninowe i zamówione w jego intencji msze święte. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.