W Wielkim Tygodniu celebracje liturgiczne odbędą się w następującym porządku:

Od poniedziałku do środy Msze święte w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku o godz. 16.30 oraz w kościele Jana Pawła II na osiedlu o godz. 18.00.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek:

Msza święta Wieczerzy Pańskiej:

w kościele pw. św. Jana Pawła II – godz. 17.30

w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej – godz. 18.00

w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello – godz. 19.00

Wielki Piątek

Liturgia godzin: Godzina Czytań i Jutrznia o godz. 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej

w kościele Matki Bożej Bolesnej i w kościele Jana Pawła:

Adoracja Najświętszego Sakramentu od rana do godz. 16.00.

Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00

Droga Krzyżowa – godz. 17.30

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00

Wielka Sobota

Święcenie pokarmów co pół godziny od 10.00 do 14.00. W tych godzinach będzie też można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Wigilia Paschalna zakończona procesją rezurekcyjną będzie celebrowana w sobotę o godz. 20.30 w kościołach Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Pawła II.

W kościele św. Marii Dominiki Mazzarello – procesja rezurekcyjna i Msza święta o godz. 7.00

Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej.

Pozostałe Msze święte w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz wszystkie msze święte w Poniedziałek Wielkanocny będą celebrowane według zwykłego porządku niedzielnego.

Wszystkie celebracje z kościoła Matki Bożej Bolesnej są transmitowane na stronie internetowej naszej parafii.

SAKRAMENT POJEDNANIA

Do sakramentu pojednania można będzie przystąpić od poniedziałku do środy pół godziny przed mszą świętą, w Wielki Wtorek od godz. 19.00 oraz w Wielką Sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00.

Pozostałe ogłoszenia

W Wielki Czwartek możliwość odwiedzin osób chorych po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które otrzymają sakrament chrztu świętego 5-ego i 10-ego kwietnia prosimy o przybycie na katechezę przedchrzcielną w środę 31 marca o godz. 19.00.

Dyrektor szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim informuje, że są jeszcze wolne miejsca w Oddziale i Punkcie Przedszkolnym prowadzonych w Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim na rok szkolny 2021/2022 dla dzieci 3,4,5,6 letnich.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana

śp. Izabela Iwaniec

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.