1. W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę 28 grudnia święto Świętych Młodzianków, męczenników; w tym roku Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa wyjątkowo obchodzimy w piątek 30 grudnia. W przyszłą niedzielę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1. W tym miesiącu zmiana tajemnic różańca świętego w poniedziałek 26 grudnia.

1. W piątek oktawy Bożego Narodzenia obowiązuje przykazanie kościelne o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

1. W sobotę 31 grudnia po Mszach św. wieczornych nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w dziękczynieniu Bogu za mijający rok.

1. W niedzielę 1 stycznia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze święte według rozkładu niedzielnego.

1. Serdeczne Bóg zapłać za rzeczy i artykuły przyniesione dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej, szczególne podziękowanie panom, którzy dostarczyli zebrane rzeczy na miejsce. W zbiórce do puszek została zebrana kwota 3291,85 zł.

1. Jak co roku taca z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania naszych kościołów na Święta Bożego Narodzenia.

Zamierzają zawrzeć związek małżeński:

Kamil Bronisław Lorek, kawaler, rzym.-kat.,  z Chróstnika

Magdalena Pabich, stanu wolnego, rzym.-kat.,  zam. Lubin, ul. Kilińskiego

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana

śp. Maria Karamanis z Chróstnika

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.