1. Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki o godz. 16.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz o 18.00 w kościele św. Jana Pawła II. Kandydaci do bierzmowania przynajmniej dwa razy w Wielkim Poście uczestniczą w Drodze Krzyżowej.

1. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale są śpiewane po Mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 oraz o godz. 15.40 w kościele w Chróstniku.

1. Dzisiaj po mszach świętych o 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego

1. Po mszach świętych do puszek na dzieła misyjne Ad gentes. W tym roku włączymy się w inicjatywę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu i będziemy zbieramy na przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z salezjańskiego środka CALM w Ugandzie.

1. Od mszy świętej w sobotę 2 marca o godz. 18.30 w kościele św. Jana Pawła II rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne, które wygłosi proboszcz parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Raszówce ks. Stanisław Buchta.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i starszych potrzebujących sakramentalnej wizyty kapłana. Pół godziny przed mszą świętą możliwość spowiedzi. Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej do przystępowania do spowiedzi i komunii świętej w 9 kolejnych piątków miesiąca. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazek z miejscem na podpisy spowiednika.

1. W pierwszy piątek miesiąca – pół godziny przed mszą świętą, w trakcie Drogi Krzyżowej, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Po mszach świętych litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. o godz. 18.30 do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Osobna Droga Krzyżowa oraz spotkanie dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. i ich rodziców w piątek o godz. 19.00 w kościele w Chróstniku.

1. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2024/25. Jest to szkoła publiczna bez czesnego i bez ustalonego obwodu. Dzień otwarty dla kandydatów do klasy I i ich rodziców odbędzie się w czwartek 7 marca o godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 25. Istnieje możliwość przeniesienia dziecka w klasach od czwartej do siódmej.

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.