1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych; w środę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza.

1. w uroczystość Wszystkich Świętych od południa i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: 1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, 2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Ojca św. 3) Spowiedź i Komunia św. Od 1 do 8 listopada można pozyskać odpust zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej za nawiedzenie cmentarza.

1. Uroczystość wszystkich świętych jest tzw. świętem nakazanym, czyli obecność na mszy świętej jest w tym dniu obowiązkowa. W naszych kościołach msze święte będą celebrowane: o 8.30 i o 13.00 w kościele św. Jana Pawła II, o 10.00 w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello i o 11.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej. Nie będzie mszy świętych o godz. 7.00 rano i o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. Do końca października czyli do poniedziałku pół godziny przed mszą świętą odmawiamy różaniec. Dzisiaj różaniec w kościele Matki Bożej Bolesnej o 15.30. W poniedziałek wszystkie dzieci, które przychodziły na różaniec otrzymają drobny upominek.

1. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Na kartce z wypominkami należy wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych. W uroczystość Wszystkich Świętych i w niedziele różaniec za zmarłych będzie odmawiany tylko w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello o godz. 9.30.

1. 4 listopada pierwszy piątek miesiąca – pół godziny przed mszą świętą możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, do czego serdecznie zachęcamy. Po mszach świętych litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w czwartek o godz. 18.00 w kościele w Chróstniku.

1. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię świętą w piątek o godz. 18.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. Dzisiaj po mszach świętych o 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego.

1. Biskup Legnicki ks. Andrzej Siemieniewski zatwierdził skład Rady Parafialnej wyłonionej w wyborach przeprowadzonych 9 października br.

W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej weszli: Henryk Bąk, Jadwiga Gąsiorowska, Dariusz Gorzelnik, Dariusz Hapij, Katarzyna i Paweł Korzec, Kamila Kowalik, Mieczysław Lisicki, Monika Madarasz, Janusz Stachowski, Henryk Wydra.

W skład Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych weszli: Henryk Bąk, Dariusz Gorzelnik, Dariusz Hapij, Katarzyna i Paweł Korzec, Janusz Stachowski, Henryk Wydra.

Zgodnie ze statutami Rad w Diecezji Legnickiej członkowie złożą stosowne przyrzeczenie w niedzielę 6 listopada podczas mszy świętej o godz. 16.00. Po mszy świętej w budynku plebanii odbędzie się pierwsze spotkanie Rady Parafialnej.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.