1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek 20.10 – rocznica konsekracji kościoła Jana Pawła II, w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II i odpust w kościele na Osiedlu. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Kazimierz Rapacz.

1. W październiku codziennie o godz. 16.00 w kościele parafialnym i o godz. 17.30 w kościele Jana Pawła II przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie, szczególnie dzieci, dla których są przygotowane naklejki z tajemnicami różańca. W ostatni dzień października dzieci, które przyniosą plansze z naklejkami otrzymają nagrody za uczestnictwo w różańcu.

1. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie, by uniknąć nieprawidłowego odczytania imion swoich zmarłych. Na kartce należy też wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych.

1. W związku z epidemią zostają odwołane mające się dzisiaj odbyć: zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia oraz coroczne liczenie wiernych.

1. Ksiądz biskup Zbigniew Kiernikowski wydał zarządzenie w związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną. Zgodnie z zarządzeniem zwolnienie  z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych pozostaje aktualne wobec osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.). Gdy chodzi o obecność na niedzielnych celebracjach, muszą być brane pod uwagę także wprowadzane obostrzenia państwowe oraz roztropne rozeznanie wiernych we własnym sumieniu bieżącej sytuacji epidemicznej, osobistych uwarunkowań zdrowotnych, rodzinnych, związanych z wiekiem i wielką obawą przed zakażeniem. Całość dekretu księdza biskupa znajduje się na stronie kurii legnickiej, a odnośnik na naszej stronie internetowej.

1. Przypominamy o obowiązku noszenia masek lub przyłbic podczas mszy świętych i nabożeństw. W kościołach naszej parafii może przebywać 1 osoba na 7 metrów kwadratowych.

1. Osoby chcące przyjąć Komunię świętą na rękę powinny przystąpić jako pierwsze, dopiero po nich pozostali wierni. Przypominamy, że przed komunią świętą przyklękamy na jedno kolano, a kto nie może, czyni głęboki ukłon. Komunię przyjmujemy kładąc lewą dłoń na prawą. Kapłan kładzie komunię na lewą dłoń, po czym podejmujemy ją prawą ręką i spożywamy w obecności kapłana, robiąc wcześniej jeden krok w bok, by nie przeszkadzać następnym osobom.