1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę – święto św. Łukasza, ewangelisty; w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Także w piątek w kościele św. Jana Pawła II – rocznica poświęcenia kościoła.

1. Codziennie o godz. 16.30 w kościele parafialnym i o godz. 18.00 w kościele Jana Pawła II odmawiamy różaniec. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywały specjalne plansze i obrazki. Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że uczestnictwo w różańcu należy do przygotowań do przyjęcia sakramentu.

1. W poniedziałek 16 października o godz. 17.45 w kościele św. Jana Pawła II różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

1. W przyszłą niedzielę 22 października w naszej parafii będziemy obchodzić uroczystość św. Jana Pawła II i jest to dzień odpustu w kościele pod jego wezwaniem. Sumie odpustowej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. Jerzy Gonta. Za nawiedzenie w tym dniu tego kościoła i modlitwę w intencjach Ojca Świętego można otrzymać odpust zupełny. W związku z odpustem nie będzie mszy świętych o godz. 8.30. Wszystkich wiernych zapraszamy na godz. 13.00.

1. W niedzielę 22 października 2023 roku odbędzie się coroczne badanie statystyczne niedzielnych praktyk religijnych.

1. Dzisiaj po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli stypendia na studia dla uboższej młodzieży.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.