1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną – Patronkę naszej parafii, w piątek –  świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

1. Odpust parafialny przypadający na czwartek 15 września, przenosimy w tym roku na najbliższą niedzielę 18 września, natomiast czwartek będzie dniem wieczystej adoracji w naszej parafii. Od godziny 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej i od godziny 9.00 w kościele św. Jana Pawła II będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do modlitewnego trwania przy Jezusie Eucharystycznym. W tym dniu o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a pół godziny przed mszą św. różaniec.

1. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać odpust w naszej parafii. Suma odpustowa czyli główna msza święta w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej zostanie odprawiona o godz. 13.00, na którą serdecznie zapraszamy. Homilię wygłosi proboszcz parafii Serca Pana Jezusa w Lubinie ks. Janusz Kamiński. W związku z odpustem będą odprawione w naszej parafii tylko trzy msze święte: o 8.30 w kościele św. Jana Pawła II, o 10.00 w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello i suma odpustowa. Nie będzie mszy świętych o godz. 7.00 i 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej ani mszy św. o godz. 13.00 w kościele św. Jana Pawła II.

1. We wtorek 13.00 września różaniec fatimski o godz. 17.30.

1. 14 września w święto Podwyższenia Krzyża dzień modlitw za Ukrainę.

1. W czwartek o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych i siódmych.

1. W tym tygodniu różaniec, a po nim msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek 16.09 o godz. 17.20 w kościele pw. św. Jana Pawła II.

1. W sobotę 1 października 2022 roku będzie miała miejsce Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Legnickiej.  Uroczystości przewodniczył będzie ks. biskup Andrzej Siemieniewski. Po Eucharystii na Placu Klasztornym wierni będą mieli okazję posilić się w trakcie agapy oraz wysłuchać występów zespołów folklorystycznych. Zapisy wszystkich chętnych u ks. Marka.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.