1. Składamy płynące z serca życzenia wszystkim parafianom, by liturgiczny czas Zmartwychwstania Pana był dla nas wszystkich czasem pięknym, spokojnym, radosnym, pełnym nadziei. Niech Zmartwychwstały Chrystus przemienia wszystko to, co w naszym życiu było śmiercią w życie. Niech daje zdrowie chorym, pociechę smutnym, przebaczenie oddalonym i pokłóconym, a naszym zmarłym wieczne szczęście w Królestwie Życia.

1. Uruchomiliśmy transmisję na żywo z kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku. Oznacza to, że przez Internet można śledzić wszystkie celebracje liturgiczne i nabożeństwa przez stronę internetową naszej parafii: https://www.parafiachrostnik.pl . Serdeczne Bóg zapłać panom, którzy poświęcili swój wysiłek i czas na zamontowanie kamery i uruchomienie transmisji. Na stronie internetowej naszej parafii w dni powszednie można także zapoznać się z liturgicznymi czytaniami z dnia z komentarzem.

1. Serdeczne i wdzięczne Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowania naszych kościołów i liturgii Triduum Paschalnego.

1. Kościół parafialny i kościół pw. św. Jana Pawła II pozostają otwarte od rana do wieczornej Mszy św. pozostają zamknięte na czas Mszy świętych. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Rodziny, które zamówiły intencję Mszy św. prosimy, by wchodziły do kościoła przez zakrystię.

1. Osoby, które wciąż jeszcze chciałyby skorzystać z sakramentu pojednania lub przyjąć Komunię świętą poza Mszą świętą, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Można również zapytać osobiście na plebanii. Kapłani starają się być do dyspozycji od rana do godzin celebracji liturgicznych.

1. W piątek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy różaniec o ustanie pandemii oraz w intencji cierpiących, umierających i zmarłych.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę do Miłosierdzia Bożego codziennie po wieczornym różańcu oraz przez odmawianą każdego dnia o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Transmisja wszystkich nabożeństwa oraz liturgicznej modlitwy jutrzni codziennie o godz. 7.00 będzie dostępna przez naszą stronę internetową.