1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca i odpust w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello. Za nawiedzenie w tym dniu kościoła pw. św. Marii Dominiki można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia święta, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca świętego). Możliwość uzyskania odpustu zupełnego także we wspomnienie liturgiczne św. Marii Dominiki – 13 maja.

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy także wspominać: w piątek 14 maja – św. Macieja apostoła. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Nabożeństwa maryjne z odśpiewaniem litanii loretańskiej przed Najświętszym Sakramentem odbywają się w dni powszednie o godz. 16.10 w kościele Matki Bożej Bolesnej i o 17.40 w kościele św. Jana Pawła II. W niedziele nabożeństwa majowe po mszy św. o godz. 8.30 w kościele pw. św. Jana Pawła II oraz o godz. 15.40 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej.

1. W sobotę 15 maja różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.15. Po różańcu nabożeństwo majowe i msza św. w tej samej intencji.

1. W sobotę o godz. 9.00 próba dla dzieci pierwszokomunijnych. Po próbie spowiedź dzieci.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 I Komunia święta dla dzieci z naszej parafii. Bardzo prosimy, by na tę mszę świętą przyszły jedynie rodziny dzieci przystępujących do I Komunii św. Pozostałych parafian prosimy o przyjście na mszę świętą w innych godzinach.

1. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, zapraszamy i zachęcamy do włączenia się podczas nabożeństw i w domach.

1. Parafia św. Jana Bosko w Lubinie zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach dla mężczyzn: Dni Odnowy Duchowej Mężczyzn – „Ojcostwo Józefa – Cieniem Ojca Niebieskiego na Ziemi” w dniach 14-15 maja 2021r. Bliższe informacje są na plakacie oraz na stronie internetowej lubińskiej Grupy Mężczyzn św. Józefa: www.mezczyzniwlubinie.org

Powierzmy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana:

śp. Helena Kaźmierczuk z Chróstnika

śp. Dariusz Skrupski z Krzeczyna Wielkiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.