1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

1. Nabożeństwa maryjne z odśpiewaniem litanii loretańskiej przed Najświętszym Sakramentem odbywają się w dni powszednie o godz. 16.10 w kościele Matki Bożej Bolesnej i o 17.40 w kościele św. Jana Pawła II. W niedziele nabożeństwa majowe po mszy św. o godz. 8.30 i przed mszą św. o godz. 16.00. Majówki są też odmawiane przy kapliczkach maryjnych w Chróstniku i Krzeczynie.

1. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z dopuszczeniem.

1. Sakrament bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w sobotę 13 maja o godz. 17.00 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej. Próba dla kandydatów w piątek o godz. 18.00. Po próbie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji kandydatów do bierzmowania, na którą zapraszamy szczególnie rodziców bierzmowanych. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

1. W sobotę 13 maja różaniec fatimski i litania loretańska rozpoczną się o godz. 17.20 w kościele św. Jana Pawła II.

1. W niedzielę 14 maja msza święta odpustowa w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello będzie celebrowana o godz. 11.00 i będzie jej przewodniczył ks. Tomasz Rutkowski przełożony wspólnoty salezjanów Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie oraz dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Ze względu na odpust będą zmienione godziny mszy świętych: msza św. w kościele św. Jana Pawła II będzie tylko o godz. 8.30, w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku tylko o 7.00.

1. Na stronie internetowej parafii i w gablotach można przeczytać o akcji Różaniec dla Etiopii, czyli o przekazaniu różańców i modlitwie w intencji mieszkańców tego kraju.

Zamierzają zawrzeć związek małżeński:

Chinenye Modestus NWAOKOROBIA, wyzn. rzym.-kat., zam. Nigeria

Marta NWAOKOROBIA, z d. Nowicka, wyzn. rzym.-kat., zam. Krzeczyn Wlk., ul. Stokrotkowa

Bartłomiej SWATEK, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin ul. Stanisławowska

Alicja WYDRA, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin ul. Malczewskiego

Kacper KOZIURA, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin ul. O. Boznańskiej

Patrycja KOZIURA z d. Kowalczyk, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin ul. Pawia

Piotr MAŚLEJAK, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin, par. św. Barbary

Maria DAJNOWSKA, wyzn. rzym.-kat., zam. Krzeczyn Wielki

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Zofia Witkowska z Krzeczyna Wielkiego

Bogusław Puniach z Chróstnika

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.

AKCJA „RÓŻANIEC DLA ETIOPII”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Siostra Kamila z Zakonu Siostr Franciszkanek Misjonarek Maryi z Etiopii zawróciła się do naszej Fundacji Róże Maryi z prośba o pomoc w przekazaniu różańców, które potrzebne są dla osób z parafii, gdzie siostra posługuje. Są tam 24 kaplice, do których przychodzi po około 100 osób, czyli potrzebujemy ok. 2400 różańców.

Ludzie z tej części Etiopii są bardzo ubodzy. W związku z tym zrodziła się inicjatywa, aby powtórzyć akcje taka, jak ta, która prowadziliśmy w 2018 roku, gdy zbieraliśmy różance dla Rwandy i teraz zebrać różance dla Etiopii podczas akcji Różaniec dla Etiopii .

Akcja Różaniec dla Rwandy zakończyła się wielkim sukcesem i przyniosła wspaniale owoce duchowe. W każda sobotę maja 2019 roku, podczas narodowej modlitwy, Rwandyjczycy modlili się na przywiezionych dla nich różańcach. Udało się wtedy zebrać około 20 tysięcy różańców.

Teraz mamy prośbę do wszystkich osób, które maja w domu, w szufladach lub innych miejscach, nieużywane różance (dobre, niezniszczone), aby ofiarowały różaniec i pomodliły się za osobę, która otrzyma ten różaniec w Etiopii. Osoba, która otrzyma różaniec w Etiopii, pomodli się za osobę, która przekazała ten różaniec w Polsce. W ten sposób nastąpi wymiana łask i modlitwy różańcowej, a różance staną się żywymi różańcami. Modlitwa z Polski dotrze do Etiopii, a stamtąd wróci do Polski. Zarówno Etiopia jak i Polska bardzo potrzebują modlitwy.

Bardzo prosimy, aby ogłosić te akcje, np. podczas ogłoszeń w parafiach w sobotę i niedziele i wystawić koszyczek, do którego ludzie mogliby przez tydzień lub dwa składać takie różance. Dobrze byłoby, gdyby różance były zapakowane w małe woreczki lub etui na różance z dołączonym imieniem osoby, która przekazuje różaniec.

Po zakończonej akcji różance można przesłać na adres naszej Fundacji.

Fundacja Róże Maryi

ul. Tysiąclecia 84