1. W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, w środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek św. Jana Diego z Guadalupe

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy dziesiątek różańca świętego.

1. W czasie Adwentu Msze św. roratnie są odprawiane w kościele Jana Pawła II na Osiedlu w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w czwartki, piątki i soboty o godz. 16.30.

1. W środę 8 grudnia Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do której przygotowujemy się przez nowennę do Niepokalanej, która jest odmawiana codziennie po Mszach świętych. Tekst modlitw nowenny znajduje się na stronie internetowej parafii.

1. W tym tygodniu kościołach naszej parafii zostaną wystawione pojemniki, do których będzie można składać swoje dary dla mam i ich dzieci przebywających w schronisku w Pobiednej. 19 grudnia w IV niedzielę Adwentu, po mszach świętych zostanie zorganizowana zbiórka do puszek ofiar pieniężnych, które również zostaną przekazane na potrzeby Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi.

1. Dzisiaj po mszach świętych z okazji 22. Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz wspólnot Kościoła katolickiego w Europie Wschodniej i Centralnej Azji.

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.