1. Chrystus zmartwychwstał prawdziwie! Wszystkim parafianom składamy z serca płynące życzenia, by Zmartwychwstanie Pana usunęło wszystko, co jest grzechem, ciemnością i smutkiem a przyniosło pokój i radość. Życzymy zachowania od każdego zła i powrotu do zdrowia dla chorych, a tych którzy odeszli z tego świata niech Zmartwychwstały Chrystus zabierze do swojego Królestwa i pocieszy wszystkich opłakujących swoich bliskich.

1. Serdeczne i wdzięczne Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowania naszych kościołów i liturgii Triduum Paschalnego, którzy uporządkowali nasze kościoły i ich otoczenie, przygotowali ciemnicę i Grób Pański, służyli w czasie liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy parafianom, którzy zakupili przenośne nagłośnienie do naszych kościołów. Jest to też okazja, by podziękować tym rodzinom, które regularnie składają się na sprzątanie i potrzebne prace w naszych kościołach. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie modlitwy, wykonane prace i gesty ofiarności.

1. Przypominamy, że kościół Matki Bożej Bolesnej i kościół pw. św. Jana Pawła II pozostają otwarte od rana do wieczornej Mszy św. Zachęcamy do tego, by nawiedzać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie także w ciągu dnia.

1. W piątek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej odmawiając przez cały tydzień koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Bożej Bolesnej codziennie o godz. 15.00. W niedzielę Miłosierdzia Bożego nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościołach Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Pawła II.

1. Transmisja wszystkich Mszy św. i nabożeństw z kościoła parafialnego jest dostępna przez naszą stronę internetową.

1. W Poniedziałek Wielkanocny niedzielny rozkład mszy świętych. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski, natomiast w przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary dla legnickiej Caritas na rzecz ubogich.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.:

Józefa Tadla z Krzeczyna Wielkiego

Michał Kolaczek z Chróstnika

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.