1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które głosi proboszcz parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Raszówce ks. Stanisław Buchta. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas mszy świętych do środy włącznie. Na czas rekolekcji czyli w poniedziałek, wtorek i środę będą odprawione msze święte także w godzinach przedpołudniowych:

w poniedziałek o godz. 11.00 – w kościele pw. Marii D. Mazzarello

we wtorek o godzinie 11.00 – w kościele św. Jana Pawła II

w środę o godz. 11.00 – w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 Gorzkie Żale, po Mszy świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.40 Gorzkie Żale w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy rozpocznie się o godz. 18.20.

1. Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki o godz. 16.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz o 18.00 w kościele św. Jana Pawła II. Kandydaci do bierzmowania przynajmniej dwa razy w Wielkim Poście uczestniczą w Drodze Krzyżowej.

5.  W przyszłą niedzielę 10 marca oraz w niedzielę 17 marca ks. proboszcz będzie głosił rekolekcje poza parafią, w związku z tym w naszej parafii nie będzie mszy św. o godz. 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej.

1. Taca zebrana podczas rekolekcji będzie przeznaczona dla potrzeby parafii i domu zakonnego ks. rekolekcjonisty.

1. Bóg zapłać za hojność parafian podczas zbiórek na ośrodek młodzieżowy w Ugandzie. W poprzednią niedzielę została zebrana kwota 2 600 zł i 47 gr.

1. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2024/25. Jest to szkoła publiczna bez czesnego i bez ustalonego obwodu. Dzień otwarty dla kandydatów do klasy I i ich rodziców odbędzie się w czwartek 7 marca o godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 25. Istnieje możliwość przeniesienia dziecka w klasach od czwartej do siódmej.

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana

śp. Ryszard Tadeja

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.