1. Dzisiaj, w uroczystość Wszystkich Świętych od południa i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: 1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, 2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” 3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św. 4) Spowiedź i Komunia św. W dniach od 3 do 8 listopada pod tymi samymi warunkami można także pozyskać odpust zupełny dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej za nawiedzenie cmentarza.

1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Ponieważ w tym dniu nie można być obecnym na cmentarzach zachęcamy do nawiedzenia naszych kościołów, by pomodlić się w ich intencji i do wspólnej modlitwy za zmarłych w naszych domach. W kościele Matki Bożej Bolesnej można zapalić lamkę naszym zmarłym w przedsionku od strony południowej.

1. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych, który poza niedzielą będzie rozpoczynał się na pół godziny przed Mszą św. Dzisiejszej niedzieli wypominki i różaniec po Mszy świętej o godz. 16.00. W przedsionku kościoła i w zakrystii można wziąć kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie, by uniknąć nieprawidłowego odczytania imion swoich zmarłych. Na kartce należy też wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w kościele pw. Jana Pawła II adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. W kościele pw. Matki Bożej Bolesnej spowiedź od godz. 16.00.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych parafian

i dusze w czyśćcu cierpiące. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen