1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – św. Faustynę Kowalską, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po wszystkich Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jana Pawła II w ciszy do godziny 15.00, zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego.

1. Miesiąc październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16.30 w kościele parafialnym i o godz. 18.00 w kościele Jana Pawła II przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie recytowany różaniec. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywały specjalne plansze i obrazki.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Jest to dzień odwiedzin chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych potrzebujących posługi sakramentalnej. Zachęcamy też dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. i starsze do praktyki nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca, to znaczy by w tym dniu przystąpić do spowiedzi i komunii świętej. W tym dniu spowiedź pół godziny przed mszą świętą.

1. Spotkanie dla dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii świętej i ich rodziców – w piątek 6 października o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. 7 października w pierwszą sobotę miesiąca w kościele Matki Bożej Bolesnej rozpoczniemy nabożeństwo I pięciu sobót miesiąca. Rozpocznie się rozważaniami na temat tajemnic różańcowych o godz. 16.15.

Powierzamy Bogu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.

WARUNKI NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

4 warunki nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Warunek 1: Spowiedź wynagradzająca. Do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. W kolejne pierwsze soboty miesiąca można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedna z pięciu zniewag, o których mówił Jezus. (j.w.). Intencję można wzbudzić przygotowując się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia.

Do spowiedzi można przystąpić w dniach przed lub po pierwszej sobocie. Warunkiem jest przyjęcie Komunii świętej w stanie łaski i zamiar zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi.

Warunek 2: Komunia święta wynagradzająca. Po przyjęciu Ciała Pańskiego należy wzbudzić intencję wynagradzającą.

Warunek 3: Różaniec wynagradzający (jedna część różańca -5 tajemnic). Po każdym dziesiątku należy odmówić Modlitwę Anioła z Fatimy: O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Warunek 4: Piętnastominutowe rozmyślanie na temat jednej lub wielu tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca.

UWAGA: Ważną cechą tego nabożeństwa ma być nasza bezinteresowność, tzn. każdy z 4 warunków tego nabożeństwa ma być podjęty wyłącznie w intencji wynagrodzenia za grzechy i zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. Nie powinno się dołączać żadnych innych intencji, choćby najpobożniejszych.

Obietnica związana z nabożeństwem pięciu pierwszych sobót miesiąca

„W godzinę śmierci obiecuję przyjść (…) ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy w pierwsze soboty pięciu następujących po sobie miesięcy wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią cząstkę Różańca i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi, aby mi wynagrodzić” (słowa Matki Bożej do św. Łucji z dn. 10 grudnia 1925 r.).

Za: MIESIĘCZNIK RÓŻANIEC STYCZEŃ 2022

Więcej np. TU: https://stacja7.pl/wiara/nabozenstwo-pierwszych-sobot-jak-je-odprawiac/