1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła, w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – w tym dniu będzie niedzielny rozkład mszy św., w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków; w sobotę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

1. Dzisiaj po mszach świętych o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego.

1. Od poniedziałku 1 maja Majówki czyli nabożeństwa maryjne z odśpiewaniem litanii loretańskiej przed Najświętszym Sakramentem będą się odbywały w dni powszednie o godz. 16.10 w kościele Matki Bożej Bolesnej i o 17.40 w kościele św. Jana Pawła II. W niedziele nabożeństwa majowe po mszy św. o godz. 8.30 i przed mszą św. o godz. 16.00.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, pół godziny przed mszą świętą możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. W tym dniu wizyta kapłana u chorych. Także w piątek męska róża Żywego Różańca zaprasza do kościoła św. Jana Pawła II na adorację eucharystyczną po wieczornej mszy świętej do godz. 21.00 w intencji dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii świętej.

1. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej podczas mszy św. o godz. 11.30. Próba i spowiedź dzieci przed I Komunią świętą w sobotę o godz. 9.00. Rodziców i pozostałych parafian zachęcamy do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca.

1. W niedzielę 14 maja ze względu na odpust w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello będą zmienione godziny mszy świętych: msza św. w kościele św. Jana Pawła II będzie tylko o godz. 8.30, w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku tylko o 7.00. Msza święta odpustowa będzie celebrowana w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello o godz. 11.00.

Zamierzają zawrzeć związek małżeński:

Chinenye Modestus NWAOKOROBIA, wyzn. rzym.-kat., zam. Nigeria

Marta NWAOKOROBIA, z d. Nowicka, wyzn. rzym.-kat., zam. Krzeczyn Wlk., ul. Stokrotkowa

Bartłomiej SWATEK, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin ul. Stanisławowska

Alicja WYDRA, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin ul. Malczewskiego

Kacper KOZIURA, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin ul. O. Boznańskiej

Patrycja KOZIURA z d. Kowalczyk, wyzn. rzym.-kat., zam. Lubin ul. Pawia

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.