1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne, wygłosi ks. Artur Andrzejewski z archidiecezji poznańskiej. Na czas rekolekcji czyli w poniedziałek, wtorek i środę zostaną zmienione godziny mszy świętych. W kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku msze święte będą odprawiane o godz. 17.30, a w kościele pw. Jana Pawła II na Osiedlu msze święte będą odprawiane o godz. 19.00. Będą także odprawione msze święte w godzinach przedpołudniowych:

w poniedziałek o godz. 10.00 – w kościele pw. Marii D. Mazzarello

we wtorek o godzinie 10.00 – w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej

w środę o godz. 10.00 – w kościele św. Jana Pawła II

1. W środę będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej:

w godz. od 09.30 do 10.00 – w kościele św. Jana Pawła II

w godz. od 18.00 do 18.30 – w kościele św. Jana Pawła II

w godz. od 17.00 do 17.30 – w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej

1. W środę czyli w ostatni dzień rekolekcji zostanie zebrana taca na potrzeby księdza rekolekcjonisty i parafii, w której jest proboszczem.

1. Prosimy rodziców, o przypomnienie kandydatom do bierzmowania, że udział w rekolekcjach jest obowiązkową częścią przygotowań do przyjęcia sakramentu.

1. W okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale w niedziele po mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 oraz o godz. 15.30 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku (razem z koronką do Miłosierdzia Bożego). Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz o 17.30 w kościele św. Jana Pawła II.

1. Podczas Wielkiego Postu codziennie w dni powszednie modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji o pokój na Ukrainie: o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz różańcem świętym pół godziny przed mszą świętą wieczorną w kościele pw. św. Jana Pawła II.

1. W piątek 25 marca uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie i Dzień Świętości Życia. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Powierzamy Bogu i modlitwie wiernych zmarłych parafian i ofiary wojen. W tym tygodniu pożegnaliśmy

śp. Mariannę Kot z Chróstnika

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. P rzez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.