1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Łaskawej, w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, najwyższego i wiecznego kapłana, w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w przyszłą niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Ksiądz biskup legnicki odwołał dyspensę od uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach świętych. Pozostaje ona w mocy jedynie dla osób z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.). Dla wszystkich wiernych pozostałych obecność na niedzielnej Eucharystii jest obowiązkiem wynikającym z III przykazania dekalogu: „pamiętaj aby dzień święty święcić”. Zniesiony został także limit osób mogących przebywać w kościele.

1. Od poniedziałku wieczorna Msza święta w kościele Jana Pawła II na Osiedlu będzie celebrowana o godz. 18.00, a nie jak dotychczas o godz. 17.45. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany wszystkich, którzy zamówili intencje Mszy świętych.

1. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania codziennie w dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą.

Polecamy miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana śp.

Wiesław Jargut z Krzeczyna Wielkiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.