OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

  1. Od przyszłej niedzieli wracamy po wakacjach do zwykłych godzin mszy świętych niedzielnych, czyli o godz. 7.00, 11.30 i 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej, o 8.30 i 13.00 w kościele Jana Pawła II i o 10.00 w kościele Marii Dominiki Mazzarello.

 

  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po wszystkich Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Jana Pawła II w ciszy do godziny 15.00.

 

  1. Ze względu na odpust parafialny, który będziemy obchodzić w drugą niedzielę września, zmiana tajemnic różańca świętego w tym miesiącu w 6 września tj. w pierwszą niedzielę miesiąca.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania do szczególnej służby Bożej, w pierwszy piątek odwiedziny chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych potrzebujących posługi sakramentalnej bezpośrednio po Mszach świętych lub kancelarii parafialnej. Zachęcamy dzieci, które już przystąpiły do I Komunii świętej i ich rodziców do nabożeństwa pierwszych 9 piątków miesiąca.

 

  1. Możliwość spowiedzi codziennie w dni powszednie 15 minut przed mszą świętą. W pierwszy piątek miesiąca – pół godziny przed mszą św.

 

  1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o 11.30 i 13.00 zostaną poświęcone tornistry dzieci, rozpoczynających rok szkolny. Zapraszamy rodziców i dzieci do modlitwy o mądrość, zdrowie i dobry nowy rok nauki.