1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego, w piątek 4 grudnia – św. Barbarę.

1. Do końca listopada odmawiamy różaniec za zmarłych. Dzisiaj w kościele parafialnym w Chróstniku o godz. 15.30, jutro o 16.00 i 17.30. Także do końca listopada jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza.

1. W czasie Adwentu Msze św. roratnie będą odprawiane w kościele Jana Pawła II na Osiedlu w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w czwartki, piątki i soboty o godz. 16.30.

1. 8 grudnia Kościół będzie obchodził uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do której chcemy przygotować się przez nowennę do Niepokalanej. Będzie ona odmawiana codziennie po Mszach świętych w obu kościołach (dzisiaj po różańcu za zmarłych). Można łączyć się z nami duchowo przez transmisję internetową, lub w innym czasie odmawiać modlitwy, które znajdują się na stronie internetowej parafii.

1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Prosimy, by w czasie epidemii, każdorazowo zgłaszać chorych potrzebujących sakramentalnej wizyty kapłana.

1. W przyszłą niedzielę 6 grudnia o godz. 10.00 w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello w Krzeczynie Msza św. barbórkowa w intencji pracowników kopalni i ich rodzin oraz za zmarłych górników. Zapraszamy górników i wszystkich czcicieli świętej Barbary. Zachęcamy też o uhonorowanie św. Barbary strojem galowym.

1. Wzorem ubiegłych lat, również w okresie tegorocznego Adwentu Nasza Parafia organizuje zbiórkę darów dla mam i ich dzieci przebywających w schronisku w Pobiednej (k. Świeradowa Zdroju). Obecnie w Ośrodku przebywa 10 mam z 20-ściorgiem dzieci, które są ofiarami przemocy domowej. Ośrodek ten to miejsce gdzie mogły się schronić pokrzywdzone przez los matki ze swoimi dziećmi.

W kościołach naszej Parafii wystawione są pojemniki, do których możemy składać swoje dary. Najbardziej potrzebne w Pobiednej artykuły, to:

– żywność dla dzieci (mleko modyfikowane, kaszki, zupki, płatki śniadaniowe, soczki, musy, herbatki),

– środki kosmetyczne dla dzieci (szampony, żele, balsamy, kremy, oliwki),

– środki chemiczne do utrzymania czystości w kuchni, łazienkach i toaletach (szczególnie płyny do mycia podłóg),

– środki do prania i płukania,

– żywność o długim terminie ważności (płatki do mleka, mleko UHT 3,2%, mąka, ryż, kasza, makarony, dżemy, konserwy rybne i mięsne, dania gotowe w słoikach, soki owocowe, słodycze),

– artykuły szkolne,

– ubrania dla kobiet i dzieci (mogą być używane, w dobrym stanie i czyste).

W IV Niedzielę Adwentu 20 grudnia – po mszach świętych – zostanie zorganizowana zbiórka do puszek ofiar pieniężnych, które również zostaną przekazane na potrzeby Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi.