1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

1. Od przyszłej niedzieli wracamy po wakacjach do zwykłych godzin mszy świętych niedzielnych, czyli o godz. 7.00, 11.30 i 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej, o 8.30 i 13.00 w kościele Jana Pawła II i o 10.00 w kościele Marii Dominiki Mazzarello.

1. W czwartek 1 września o godz. 7.00 zostanie odprawiona msza święta w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w intencji dzieci rozpoczynających rok szkolny, podczas której zostaną poświęcone tornistry dzieci. W tej samej intencji będzie też odprawiona msza św. o godz. 18.00 w kościele św. Jana Pawła II, także z poświęceniem tornistrów. Zapraszamy rodziców i dzieci do modlitwy o mądrość, zdrowie i dobry nowy rok nauki.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Jest to dzień odwiedzin chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych potrzebujących posługi sakramentalnej.

1. Zachęcamy dzieci, które już przystąpiły do I Komunii świętej i ich rodziców do uczestniczenia w nabożeństwie pierwszych 9 piątków miesiąca.

1. Możliwość spowiedzi codziennie w dni powszednie 15 minut przed mszą świętą. W pierwszy piątek miesiąca – pół godziny przed mszą św.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.