1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W piątek święto św. Tomasza Apostoła.

1. Do końca czerwca czyli do wtorku o godz. 15.00 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 20.20 przed Najświętszym Sakramentem śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa i odmawiamy różaniec.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Można zgłaszać osoby chcące skorzystać sakramentalnej posługi kapłana. Od godziny 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku i od godz. 17.30 w kościele pw. św. Jana Pawła II na Osiedlu możliwość spowiedzi świętej. Bardzo zachęcamy dzieci, które już przyjęły Komunię świętą do praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca. Po Mszach świętych litania do Serca Pana Jezusa, a po Mszy św. o godz. 18.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Sakrament I Komunii świętej w tym roku zostanie udzielony 20 września, natomiast sakrament bierzmowania 24 września, o ile nie zajdą nowe okoliczności. Ostanie spotkania dla rodziców i dzieci I komunijnych oraz dla kandydatów do bierzmowania zostaną ogłoszone we wrześniu.

1. W miesiącach lipcu i sierpniu, czyli już od przyszłej niedzieli, Msze święte w niedziele i uroczystości będą odprawiane o godz. 10.00 w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello, o godz. 11.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku i o godz. 13.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, 8.30 i 16.00.