1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

1. Do końca maja czyli do środy nabożeństwo majowe do Matki Bożej. Od czwartku 1 czerwca o tej samej porze będziemy odprawiać nabożeństwo z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tych samych godzinach.

1. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu możliwość skorzystania z sakrament spowiedzi pół godziny przed mszą świętą. Gorąco zachęcamy dzieci, które już przystąpiły do I komunii świętej do rozpoczęcia nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca, czyli do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w każdy pierwszy piątek przez kolejnych dziewięć miesięcy. Prosimy by zgłaszać na ten dzień osoby, potrzebujące sakramentalnej wizyty kapłana w domach.

1. Wspólnota Pielgrzymkowa „Śladami Maryi” zaprasza w 1 piątek miesiąca na XVIII Lubińską Drogę Krzyżową, która wyjdzie z kościoła pw. św. Jana Pawła II i będzie szła przez wszystkie kościoły i kaplice Lubina, w intencji o powrót mieszkańców Lubina do Pana Boga. Długość Drogi Krzyżowej wynosi 11 km na którą trzeba przeznaczyć ok. 3 godzin. Ostatnia stacja przy kościele pw. Jana Sarkandra w Lubinie. Rozpoczęcie 2 czerwca Mszą św. o godz. 18.00.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.