1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego.

1. W święto św. Andrzeja obchodzi imieniny biskup legnicki ks. Andrzej Siemieniewski oraz proboszcz ks. Andrzej Godyń, nieobecny w najbliższych dniach ze względu na rekolekcje parafialne, które głosi w parafii św. Karola Boromeusza w Poznaniu. Polecamy naszych pasterzy modlitwie parafian.

1. W przyszłą niedzielę 4 grudnia o godz. 10.00 w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello w Krzeczynie Msza św. barbórkowa w intencji pracowników kopalni i ich rodzin oraz za zmarłych górników. Zapraszamy górników i wszystkich czcicieli świętej Barbary. Zachęcamy też o uhonorowanie św. Barbary strojem galowym.

1. W czasie Adwentu Msze św. roratnie będą odprawiane w kościele Jana Pawła II na Osiedlu w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w czwartki, piątki i soboty o godz. 16.30. Zapraszamy dzieci z lampionami, dla których są przygotowane specjalne plansze z naklejkami.

1. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię świętą w piątek o godz. 17.15 bezpośrednio po mszy świętej roratniej w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Można zgłaszać chorych potrzebujących sakramentalnej wizyty kapłana.

1. Dzisiaj po mszach świętych o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego.

1. Wzorem ubiegłych lat, również w okresie tegorocznego Adwentu nasza parafia organizuje zbiórkę darów dla mam i ich dzieci przebywających w schronisku w Pobiednej oraz, po raz pierwszy, na potrzeby osób bezdomnych przebywających w schronisku św. Brata Alberta w Lubinie. W IV Niedzielę Adwentu 18 grudnia na ten cel zostanie przeprowadzona także zbiórka do puszek.

1. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz wspólnot Kościoła katolickiego w Europie Wschodniej i Centralnej Azji.

1. 8 grudnia Kościół będzie obchodził uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do której chcemy przygotować się przez nowennę do Niepokalanej. Będzie ona odmawiana od poniedziałku 29 listopada codziennie po Mszach świętych w obu kościołach. Można łączyć się z nami duchowo przez transmisję internetową, lub w innym czasie odmawiać modlitwy, które znajdą się na stronie internetowej parafii. Po mszy świętej będzie czuwanie z adoracją Najświętszego Sakramentu. W grudniu spotkaniem dla bierzmowanych z klas szóstych, siódmych i ósmych będzie uczestnictwo w tym dniu we mszy świętej i czuwaniu.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy uprzątali liście z terenu wokół kościoła św. Marii Dominiki Mazzarello.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu pożegnaliśmy

śp. Pawła Muchę z ul. Grottgera

Msza św. w intencji zmarłego będzie odprawiona w kościele św. Jana Pawła II w poniedziałek o godz. 18.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.