1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we wtorek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej diecezji, w środę – wspomnienie Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, w sobotę – święto św. Tomasza Apostoła.

1. W miesiącach lipcu i sierpniu niedzielne msze święte będą odprawiane tylko w następujących godzinach:

– o 10.00 w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello
    – o 11.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku
    – o 13.00 w kościele św. Jana Pawła II na Osiedlu

Nie będzie mszy świętych o 7.00, 8.30 i 16.00.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Pół godziny przed mszą świętą możliwość spowiedzi.
    Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej do przystępowania do spowiedzi i komunii świętej w 9 kolejnych piątków miesiąca. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazek z miejscem na podpisy dla spowiednika.

1. Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

1. Taca z uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Powierzamy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

śp. Alojzego Lipińskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.