1. W tym tygodniu w liturgii: w środę przypada Środa Popielcowa, w piątek – święto św. Kazimierza, królewicza.

1. Dzisiaj po mszach świętych zmiana tajemnic różańca świętego.

1. 2 marca – Środa Popielcowa i rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą celebrowane o godz. 10.00 i o 18.00 w kościele Jana Pawła II, o 16.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej i o 19.00 w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Post jakościowy oznacza wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a post ścisły – że można spożyć jedynie 3 posiłki w ciągu dnia w tym tylko jeden do syta. Do ograniczenia ilości posiłków nie są zobowiązane osoby chore.

1. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku odbędzie się o godz. 17.15 czyli zaraz po mszy świętej. Po tej drodze krzyżowej dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej będą miały spotkanie. W kościele św. Jana Pawła II Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

1. Ponieważ w piątek 4 marca przypada też pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku a w kościele św. Jana Pawła II podczas Drogi Krzyżowej od godz. 17.30.

1. W piątek 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza i imieniny ks. Kazimierza Rapacza. W intencji solenizanta zostanie odprawiona msza św. o godz. 18.00 w kościele św. Jana Pawła II.

1. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale będą śpiewane po Mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 oraz o godz. 15.40 w kościele w Chróstniku.

1. W przyszłą niedzielę ks. proboszcz będzie głosił rekolekcje poza naszą parafią, w związku z tym nie będzie mszy świętych o godz. 7.00 i o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku. Pozostałe msze święte o zwykłych godzinach.

1. Dzisiaj i w środę popielcową po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz uchodźców i ofiar wojny na Ukrainie. Po mszy świętej odśpiewamy Suplikacje o pokój.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian i ofiary wojen:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen