OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej diecezji, w czwartek – wspomnienie Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego.

 

  1. W miesiącach lipcu i sierpniu niedzielne msze święte będą odprawiane tylko w następujących godzinach: o 10.00 w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello, o 11.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, o 13.00 w kościele św. Jana Pawła II na Osiedlu. Nie będzie mszy świętych o 7.00, 8.30 i 16.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Pół godziny przed mszą świętą możliwość spowiedzi. Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej do przystępowania do spowiedzi i komunii świętej w 9 kolejnych piątków miesiąca. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazek z miejscem na podpisy spowiednika.

 

  1. Do końca czerwca będą odprawiane nabożeństwa z odśpiewaniem litanii do Serca Pana Jezusa codziennie 20 minut przed mszą świętą. Dzisiaj o godz. 15.40.

 

  1. Dzisiaj po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze, z racji przypadającej w tym tygodniu uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca po mszach świętych o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego.

 

 

Powierzmy Bogu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.