1. W dniu wczorajszym imieniny obchodził ks. wikariusz Marek Poniewierski. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych, zdrowia i wszelkich darów Ducha Świętego. Dzisiaj o godz. 8.30 i 10.00 msze święte w intencji Księdza Solenizanta, którego polecamy modlitwie parafian.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Prosimy, by w czasie epidemii każdorazowo zgłaszać chorych, do których ma dotrzeć kapłan z posługą sakramentalną.

1. W tym roku uroczystość Maryi Królowej Polski będziemy obchodzić 2 a nie 3 maja czyli w najbliższą sobotę. Msze święte z uroczystości będą w tym dniu odprawione o godz. 10.00 w kościele pw. Marii Dominiki Mazzarello, o godz. 12.00 w kościele Jana Pawła II i o 16.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej. O godz. 17.45 msza święta z 4 niedzieli wielkanocnej.

1. Kościół parafialny i kościół pw. św. Jana Pawła II pozostają otwarte od rana do wieczornej Mszy św. Zgodnie z obowiązującymi od 20 kwietnia przepisami w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w kościele Matki Bożej Bolesnej i w kościele pw. Marii Dominiki Mazzarello może być obecnych na jednej mszy św. 35 osób, a w kościele św. Jana Pawła II – 27 osób.

1. Przez Internet można śledzić wszystkie celebracje liturgiczne i nabożeństwa z kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku przez stronę internetową naszej parafii. Codziennie o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16.30 msza św. z homilią, a o 20.30 różaniec o ustanie pandemii i Apel Jasnogórski.

1. Osoby, które chcą skorzystać z sakramentu pojednania lub przyjąć Komunię świętą poza Mszą świętą, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Można również zapytać osobiście na plebanii. Kapłani starają się być do dyspozycji od rana do godzin celebracji liturgicznych.

1. Zachęcamy do zapoznania się z Zarządzeniem księdza biskupa o duszpasterstwie w czasie pandemii na stronie internetowej naszej parafii lub kurii legnickiej. W sprawie I Komunii świętej i bierzmowania ksiądz biskup wydał następujące zarządzenia: „Zbiorowe uroczystości Pierwszej Komunii Świętej pozostają odwołane do momentu powrotu dzieci do szkół, kiedy to Ksiądz Proboszcz, po wysłuchaniu głosów rodziców, podejmie ostateczną decyzją w sprawie nowego terminu uroczystości. Istnieje również możliwość udzielenia Pierwszej Komunii Świętej indywidualnie, na wyraźną prośbę rodziców. Takie uroczystości mogą odbywać się również poza niedzielą. Dotyczy to jednego dziecka (chyba że do Pierwszej Komunii przystępuje rodzeństwo), w liturgii biorą udział jego rodzice/opiekunowie oraz rodzina, z zachowaniem aktualnych norm rozporządzenia o liczbie osób w kościele. Udzielanie sakramentu bierzmowania pozostaje zawieszone do momentu powrotu dzieci i młodzieży do szkół. W związku z tym zarządzeniem w naszej parafii chcemy przenieść I Komunię świętą na trzecią niedzielę września (20.09), jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne.