OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca – po mszach św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Przyszła niedziela to niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

 

  1. W najbliższy piątek odbędzie się jedna wspólna Droga Krzyżowa w naszej parafii na placu przy kościele św. Marii Dominiki Mazzarello o godz. 19.00, do uczestnictwa w której serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej w kościołach Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Pawła II.

 

  1. W sobotę o godz. 14.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku odbędzie się spotkanie ekumeniczne poświęcone pamięci Beniamina Schmolcka, pochodzącego z Chróstnika wybitnego siedemnastowiecznego autora pieśni religijnych. W spotkaniu weźmie udział delegat księdza biskupa do spraw ekumenizmu ks. Andrzej Jarosiewicz, ks. Jerzy Gensel, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Legnicy, przedstawiciele kościołów oraz wójt gminy Lubin. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie o jedność chrześcijan i pokój na świecie. Po spotkaniu i modlitwie orkiestra gminna zagra pieśni wielkopostne.

 

  1. W okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale w niedziele po mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 oraz o godz. 15.30 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku (razem z koronką do Miłosierdzia Bożego).

 

  1. Podczas Wielkiego Postu codziennie o godz. 15.00 w dni powszednie modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek Jałmużny Wielkopostnej dla ubogich i potrzebujących.

 

 

 

Zaproszenie Biskupa Legnickiego na święcenia ks. Piotra Wawrzynka

Umiłowani Diecezjanie!

W dniu 4 marca br. za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce otrzymaliśmy radosną informację, że Papież Franciszek mianował ks. Piotra Wawrzynka biskupem pomocniczym w diecezji legnickiej. Nowy biskup przybywa do nas z Wrocławia, aby głosić z mocą Słowo Boże i umacniać nasz Kościół lokalny łaskami płynącymi z celebrowanych sakramentów. Po raz kolejny, tym razem w życiu Biskupa Nominata, ma się realizować to, co zostało przekazane przez św. Łukasza w Dziejach Apostolskich: «Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią» (Dz 20,28). Chociaż posługa, którą podejmuje każdy biskup, wiąże się z przewodzeniem wspólnocie wiary, to jednak – zgodnie ze słowami Pisma – jest nade wszystko ukazywaniem życiem i słowem mocy Ewangelii Chrystusa: «Trzeba, aby jeden z tych, którzy towarzyszyli nam przez cały czas, kiedy Pan Jezus przebywał z nami, stał się razem z nami świadkiem Jego zmartwychwstania» (por. Dz 1,21-22).Gdy jeszcze będziemy trwali w Oktawie Wielkanocy, w sobotę 15 kwietnia 2023 roku o godz. 10:00 dzwony Katedry legnickiej ogłoszą początek liturgii, podczas której ks. Piotr Wawrzynek otrzyma sakrę biskupią. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszam. \

Nasz wielki Rodak – św. Jan Paweł II – adhortację apostolską o biskupie słudze Ewangelii Jezusa Chrystusa, rozpoczął od wyznania: «Pasterze owczarni w wypełnianiu swojej posługi biskupiej są świadomi, że mogą liczyć na szczególną łaskę Bożą». O taki dar modli się Kościół podczas liturgii święceń biskupich: «Ojcze, który znasz tajemnice serca, udziel Twemu słudze, wybranemu przez Ciebie do godności episkopatu, łaski, aby pasł Twoją świętą owczarnię bez zarzutu». Bardzo proszę Was wszystkich: biskupi, prezbiterzy, diakoni, osoby konsekrowane, klerycy i wierni świeccy, a szczególnie proszę osoby doświadczone krzyżem cierpienia i samotności, włączcie się całym sercem, każdy na swój sposób, w wołanie do Boga o potrzebne łaski dla nowego biskupa pomocniczego. W tej szczególnej chwili w dziejach naszej diecezji zgromadźmy się licznie w Katedrze legnickiej. Niech nasza wspólnota wiary i modlitwy stanie się wyrazem jedności w Duchu, którego otrzymaliśmy od Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.W jedności wiary z serca błogosławię

Andrzej Siemieniewski, biskup legnicki

 

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.