1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w czwartek – bł. Michała Ruę, pierwszego następcę św. Jana Bosko w Zgromadzeniu Salezjańskim.

1. Do końca października codziennie o godz. 16.00 w kościele parafialnym i o godz. 17.30 w kościele Jana Pawła II przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec

1. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie, by uniknąć nieprawidłowego odczytania imion swoich zmarłych. Na kartce należy też wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych.

1. Przypominamy zarządzenie księdza biskupa Zbigniew Kiernikowski w związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną. Zgodnie z zarządzeniem zwolnienie  z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych pozostaje aktualne wobec osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.). Gdy chodzi o obecność na niedzielnych celebracjach, muszą być brane pod uwagę także wprowadzane obostrzenia państwowe oraz roztropne rozeznanie wiernych we własnym sumieniu bieżącej sytuacji epidemicznej, osobistych uwarunkowań zdrowotnych, rodzinnych, związanych z wiekiem i wielką obawą przed zakażeniem.

1. Zgodnie z obowiązującymi od 20 kwietnia przepisami w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w kościele Matki Bożej Bolesnej i w kościele pw. Marii Dominiki Mazzarello może być obecnych jednorazowo św. 70 osób, a w kościele św. Jana Pawła II – 54 osoby. Ograniczenie liczny osób dotyczy przebywania wewnątrz kościołów. Przypominamy o obowiązku noszenia masek lub przyłbic podczas mszy świętych i nabożeństw.

1. Osoby chcące przyjąć Komunię świętą na rękę powinny przystąpić jako pierwsze, dopiero po nich pozostali wierni. Przypominamy, że przed komunią świętą przyklękamy na jedno kolano, a kto nie może, czyni głęboki ukłon. Komunię przyjmujemy kładąc lewą dłoń na prawą. Kapłan kładzie komunię na lewą dłoń, po czym podejmujemy ją prawą ręką i spożywamy w obecności kapłana, robiąc wcześniej jeden krok w bok, by nie przeszkadzać następnym osobom.

1. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, uroczystość wszystkich świętych. W tym dniu nie będzie mszy świętych na cmentarzach, natomiast w naszych kościołach msze święte będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 16.00 różaniec za zmarłych z wypominkami.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana zaopatrzona sakramentami świętymi śp.

FELICJA GOLENIA

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen