1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas, którego odmówimy litanię loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

1. W poniedziałek 3 maja uroczystość Maryi Królowej Polski Msze święte z uroczystości będą odprawione według rozkładu niedzielnego.

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy także wspominać: we wtorek – wspomnienie św. Floriana Męczennika, patrona strażaków; w czwartek św. Apostołów Jakuba i Filipa, w sobotę – uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Majówki czyli nabożeństwa maryjne z odśpiewaniem litanii loretańskiej przed Najświętszym Sakramentem będą się odbywały w dni powszednie o godz. 16.10 w kościele Matki Bożej Bolesnej i o 17.40 w kościele św. Jana Pawła II. Będzie można także przyłączyć się do wspólnej modlitwy przy figurce Matki Bożej w Chróstniku codziennie o godz. 19.00. W niedziele nabożeństwa majowe po mszy św. o godz. 8.30 i przed mszą św. o godz. 16.00.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w czwartek o godz. 18.00.

1. Ostatnie przed I Komunią świętą spotkanie dzieci i rodziców w piątek o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Prosimy, by każdorazowo zgłaszać chorych, do których ma dotrzeć kapłan z posługą sakramentalną.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 msza święta odpustowa w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello w Krzeczynie.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana

śp. Kazimiera Mazurek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.