OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła

 

  1. W święto św. Andrzeja obchodzi imieniny biskup legnicki Andrzej Siemieniewski oraz ks. proboszcz Andrzej Godyń. Polecamy naszych pasterzy modlitwie parafian.

 

  1. Do końca listopada, czyli do czwartku w dni powszednie pół godziny przed mszą świętą odmawiamy różaniec za zmarłych.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i starszych potrzebujących sakramentalnej wizyty kapłana. W pierwszy piątek miesiąca pół godziny przed mszą świętą możliwość spowiedzi. Po mszach świętych litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele św. Jana Pawła II po mszy św. o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

  1. Nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca w najbliższą sobotę o godz. 16.15 w kościele Matki Bożej Bolesnej.

 

  1. Spotkanie dla dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii świętej i ich rodziców – w piątek 1 grudnia o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

 

  1. Dzisiaj po mszach świętych o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego.

 

  1. Wzorem ubiegłych lat, również w okresie tegorocznego Adwentu nasza parafia organizuje zbiórkę darów dla mam i ich dzieci przebywających w schronisku w Pobiednej oraz, po raz pierwszy, na potrzeby osób bezdomnych przebywających w schronisku św. Brata Alberta w Lubinie. 17 grudnia w 4 niedzielę Adwentu na ten cel zostanie przeprowadzona także zbiórka do puszek.

 

  1. W przyszłą niedzielę 3 grudnia o godz. 10.00 w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello w Krzeczynie Msza św. barbórkowa w intencji pracowników kopalni i ich rodzin oraz za zmarłych górników. Zapraszamy górników i wszystkich czcicieli świętej Barbary. Zachęcamy też o uhonorowanie św. Barbary strojem galowym. Prosimy chętnych do uprzątnięcia liści z terenu wokół kościoła św. Marii Dominiki Mazzarello od środy.

 

 

 

 

Zamierzają zawrzeć związek małżeński:

Mariusz NIKITIN, kawaler, wyzn. rzym.kat., zam. Krzeczyn Wielki

Katarzyna KACPRZAK, panna, wyzn. rzym.kat., zam. Oleszna Podgórska

  

 

 

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana

śp. Edward Baryluk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.