OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ.

 

  1. W piątek 28 maja o godz. 19.30 katecheza przed chrztem. Prosimy o obecność rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego 30 maja i 13 czerwca.

 

  1. Dyrektor Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Lubinie zachęca uczniów kończących naukę w szkole podstawowej do wyboru jednej z trzech klas Liceum, które jest placówką publiczną i bezpłatną. Informacje na stronie: www.salezjan.lubin.pl

 

  1. W tym roku Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę odbędzie się w sposób „sztafetowy. Każda z grup będzie szła jeden dzień. Grupa „6” salezjańska wyruszy na pielgrzymi szlak w czwartek 5 sierpnia. Informacje dla chętnych na plakacie i stronie internetowej: www.pielgrzymkalegnicka.gosc.pl .

 

Powierzamy Bogu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.

 

 

 

Zaproszenie na Jubileusz Biskupa Legnickiego

 

Czcigodni Bracia w kapłaństwie, Osoby konsekrowane, Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia!

Niedziela Pięćdziesiątnicy, którą dzisiaj przeżywamy, kieruje nasze myśli ku tajemnicy Kościoła, wspólnoty narodzonej z przebitego Serca Zbawiciela.

Ojciec niebieski posłał Ducha Świętego, aby Kościół prowadził, uświęcał i jednoczył. Duch, który od Ojca i Syna pochodzi, nadal kieruje Kościołem i powołuje Jego pasterzy, aby na wzór Chrystusa Dobrego Pasterza, w posłuszeństwie Ewangelii głosili słowo Boże i sprawowali sakrament jedności – Eucharystię.

Święty Biskup Ignacy Antiocheński w jednym z listów pisanych w drodze do Rzymu, gdzie poniósł śmierć męczeńską za Chrystusa i Jego Kościół, pisał do chrześcijan: Wszyscy idźcie za biskupem, jak Jezus Chrystus za Ojcem, i za waszymi kapłanami jak za Apostołami. A diakonów poważajcie jak przykazania Boże. Niechaj nikt w sprawach dotyczących Kościoła nie robi niczego bez biskupa. Uważajcie za ważną tylko taką Eucharystię, która sprawowana jest pod przewodnictwem biskupa lub tego, komu on zleci. Gdzie pojawi się biskup, tam niech będzie wspólnota, tak jak tam, gdzie jest Chrystus Jezus, tam jest i Kościół powszechny. (List do Smyrneńczyków 8,1)

Zbliża się szczególna okazja, aby Kościół legnicki podjął modlitwę za swojego Pasterza, Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, który 6 czerwca br. będzie obchodził 50 rocznicę święceń prezbiteratu. W ten złoty Jubileusz wpisuje się także zbliżająca 75 rocznica Jego urodzin oraz 19 rocznica święceń biskupich. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w katedrze legnickiej w sobotę, 19 czerwca br., podczas Eucharystii o godz. 12.00.

Jako Wikariusz Generalny Diecezji Legnickiej zwracam się z serdeczną prośbą do Braci Prezbiterów, Osób Konsekrowanych i wszystkich wiernych Diecezjan o modlitwę i duchowe wsparcie naszego Pasterza. Niech Jezus Chrystus Dobry Pasterz umacnia go w biskupim posługiwaniu. Prośmy także Maryję, Matkę Boską Łaskawą, aby wypraszała Jubilatowi potrzebne łaski, a święci Apostołowie Piotr i Paweł, Patronowie Diecezji Legnickiej, wstawiali się za naszym Biskupem u Boga.

Jeszcze raz zapraszam do modlitwy za Czcigodnego Biskupa Legnickiego Jubilata i na uroczystą Eucharystię w katedrze legnickiej 19 czerwca.

ks. prał. Robert Kristman Wikariusz Generalny.