Zgodnie z zarządzeniami Stolicy Apostolskiej, Konferencji Episkopatu Polski i biskupa ordynariusza naszej diecezji Zbigniewa Kiernikowskiego do odwołania obowiązują następujące zasady korzystania z posług sakramentalnych:

1. Jest udzielona dyspensa  od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych i zachęca do skorzystania z niej. Osoby, które to uczynią, prosi się o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

1. W kościołach nie może znajdować się więcej niż 50 osób jednocześnie. Podczas Mszy świętej do komunii świętej przystępują najpierw osoby chcące przyjąć ją na rękę, a potem, na wezwanie kapłana, osoby pragnące przyjąć Ciało Pańskie do ust.

1. Całkowicie zawieszone są wszystkie wspólnie sprawowane nabożeństwa: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Godzinki, Różaniec. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania, także przy udziale mediów. Szczególnie zachęcamy do odmawiania Różańca świętego codziennie o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za chorych i służbę zdrowia.

1. Spowiedź sakramentalna będzie sprawowana jedynie na indywidualną prośbę wiernego.

1. Nie odbędą się rekolekcje wielkopostne. Jest prawdopodobne, że uroczystości bierzmowania i pierwszej komunii świętej będą przeniesione na późniejszy termin.

1. Podczas pogrzebów nie będzie stacji w kaplicy cmentarnej. Po Mszy świętej pogrzebowej w kościele najbliższa rodzina spotyka się przy bramie cmentarza lub przy samym grobie.

1. Zachęcamy do korzystania w domach z dostępnych elektronicznych mediów katolickich, w których można znaleźć bardzo wiele propozycji duchowych jak Msze święte, nabożeństwa, rekolekcje, homilie, konferencje itp.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana śp.:

Andrzej Migalski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.