OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Na stronie internetowej naszej parafii można zapoznać się z liturgicznymi czytaniami z dnia z komentarzem.

 

Zgodnie z zarządzeniami Stolicy Apostolskiej, Konferencji Episkopatu Polski i biskupa ordynariusza naszej diecezji Zbigniewa Kiernikowskiego do odwołania obowiązują następujące zasady korzystania z posług sakramentalnych:

 

  1. Jest udzielona dyspensa  od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych i zachęca do skorzystania z niej. Osoby, które to uczynią, prosi się o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
  2. Zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia w kościołach nie może znajdować się więcej niż 5 osób jednocześnie, nie licząc kapłanów i służby liturgicznej. Jeśli w kościele jest już 5 osób, pozostałe osoby, prosi się o pozostanie na zewnątrz kościoła w bezpiecznej odległości od siebie.
  3. Spowiedź sakramentalna będzie sprawowana jedynie na indywidualną prośbę wiernego.
  4. Całkowicie zawieszone są wszystkie wspólnie sprawowane nabożeństwa: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Godzinki, Różaniec. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania, także przy udziale mediów. Szczególnie zachęcamy do odmawiania Różańca świętego codziennie o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, za chorych i służbę zdrowia.
  5. Nie odbędą się rekolekcje wielkopostne. Jest prawdopodobne, że uroczystości bierzmowania i pierwszej komunii świętej będą przeniesione na późniejszy termin.
  6. Podczas pogrzebów nie będzie stacji w kaplicy cmentarnej. Po Mszy świętej pogrzebowej w kościele najbliższa rodzina spotyka się przy bramie cmentarza lub przy samym grobie.
  7. Zachęcamy do korzystania w domach z dostępnych elektronicznych mediów katolickich, w których można znaleźć bardzo wiele propozycji duchowych jak Msze święte, nabożeństwa, rekolekcje, homilie, konferencje itp. Także na stronie naszej parafii będzie można zapoznać się z liturgicznymi czytaniami z dnia z komentarzem.

 

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana śp.:

Michalina Bilik

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *