1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Cecyli, patronki muzyki kościelnej, w środę – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Za tydzień 28 listopada, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny.

1. Do końca listopada odmawiamy różaniec za zmarłych, który poza niedzielą rozpoczyna się na pół godziny przed Mszą św. W niedzielę wypominki i różaniec za zmarłych będą odmawiane w kościele parafialnym w Chróstniku o godz. 15.30.

1. Także do końca listopada jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza.

1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.

1. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj po mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc migrantom, którzy znaleźli się na terenie Polski.

1. Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeczynie Wielkim organizuje zbiórkę produktów higienicznych dla wychowanków Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania w Lubinie. Artykuły można przynosić do Remizy w Krzeczynie Wielkim  w najbliższym tygodniu od poniedziałku do soboty między 18.00 a 19.00. Za tydzień w niedzielę 28 listopada strażacy będą stali pod kościołami przed i po mszach świętych o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello, o 11.30 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku i o 13.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II. Więcej informacji na plakatach w gablotach i stronie internetowej.

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.