1. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątki o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz o 17.30 w kościele św. Jana Pawła II na osiedlu.

1. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale są śpiewane po Mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 oraz o godz. 15.40 w kościele w Chróstniku.

1. W odpowiedzi na wezwanie biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego w środy i piątki Wielkiego Postu w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast w kościele Jana Pawła II adoracja w środy i piątki będzie rozpoczynać się o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odmawiana o godz. 17.45. W piątki adoracja zakończy się przed Drogą Krzyżową. Ksiądz biskup zachęca także do podjęcia dobrowolnego postu w intencji ustania pandemii oraz w intencji wspólnoty parafialnej.

1. Codziennie poza piątkiem w dni powszednie możliwość spowiedzi świętej 15 minut przed Mszą świętą.

1. Od I Niedzieli Wielkiego Postu przez 6 kolejnych tygodni Biskup Legnicki zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym pt. „Inspiracje pasyjne”. Kolejne odcinki będą publikowane w każdą niedzielę o godz. 10.00 na kanale jutubowym: „Zaginione owce

1. Lubińska parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego zaprasza do odwiedzenia naturalnej wielkości kopii Całunu Turyńskiego.

1. W związku z przypadającym 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny organizuje w dniach 21- 28 lutego II Tydzień Walki z Depresją. Całość wydarzenia odbywać się będzie w formie online. Na ostatni dzień konferencji zaplanowana została Msza św. z kościoła pw. św. Jana Bosko w Lubinie w intencji osób zmagających się z depresją oraz ich bliskich transmitowana poprzez kanały wydarzenia. cfrlubin.pl .

1. Za tydzień druga niedziela Wielkiego Postu będzie Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz misji.

Powierzmy Bogu wszystkich zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen