1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona i Towarzyszy, we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio.

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Odpustu parafialnego i sakramentu bierzmowania. Wszystkim, którzy zadbali o kościół i jego otoczenie, o piękną liturgię. Bóg zapłać także wszystkim, którzy wkładają trud w piękne utrzymanie kościołów św. Jana Pawła II i św. Marii Dominiki Mazzarello oraz ich otoczenia. Dziękujemy bierzmowanym i ich rodzicom za dar ołtarza, którym są bezdotykowe dystrybutory wody święconej.

1. W poniedziałek 20 września odbywa się ingres czyli uroczyste objęcie stolicy biskupiej przez nowego biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Polecamy naszego duszpasterza modlitwie wiernych.

1. W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczne liczenie wiernych w kościołach.

1. Rocznica I Komunii świętej dla dzieci, które przystąpiły do niej w zeszłym roku będzie 3 października br. Spowiedź dla dzieci 1 października w pierwszy piątek października.

1. W piątek o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas ósmych, która w przyszłym roku ma przystąpić do sakramentu bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy także rodziców kandydatów.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Edward Starczewski z Chróstnika.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.  Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen