1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Odpustu parafialnego, wszystkim, którzy zadbali o kościół i jego otoczenie, o piękną liturgię. Bóg zapłać także wszystkim, którzy wkładają trud w piękne utrzymanie kościołów św. Jana Pawła II i św. Marii Dominiki Mazzarello oraz ich otoczenia.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w piątek –  św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

1. W marcu 2020 roku miały się odbyć wybory do rady parafialnej, ale wówczas uniemożliwiła je pandemia. Wybory przeprowadzimy zatem w tym roku i przypominamy, że zostały zgłoszone wówczas następujące osoby do rady duszpasterskiej i ekonomicznej:

Henryk Bąk

Jadwiga Gąsiorowska

Dariusz Gorzelnik

Dariusz Hapij

Jan Karendys

Paweł Korzec

Katarzyna Korzec

Mieczysław Lisicki

Monika Madarasz

Mirosław Mróz

Janusz Stachowski

Henryk Wydra

Przez kolejne dwa tygodnie można zgłaszać księdzu proboszczowi najlepiej w formie elektronicznej kolejne kandydatury. Jeśli liczba kandydatów przekroczy 12 osób, w niedzielę 2 października br. zostaną przeprowadzone wybory do rady parafialnej, jeśli nie, wszystkim zgłoszonym osobom zostanie zaproponowane uczestnictwo w Radzie Parafialnej.

1. Małżonków zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego zapraszamy do uczestnictwa w nowo powstającym Kręgu Rodzin w ramach działającej w naszej parafii wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkania kręgu będą odbywać się raz w miesiącu. Zainteresowanych małżonków prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.

1. We wtorek 20 września obchodzimy pierwszą rocznicę ingresu Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Pamiętajmy w sposób szczególny w modlitwie o naszym pasterzu. Tego samego dnia odbędą się główne uroczystości 681 rocznicy poświęcenia Katedry Legnickiej, które w roku jubileuszowym będą połączone z obrzędem poświęcenia nowego, stałego ołtarza.

1. W sobotę 1 października 2022 roku będzie miała miejsce Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Legnickiej do sanktuarium Matki Bożej w Krzeszowie.  Uroczystości przewodniczył będzie ks. biskup Andrzej Siemieniewski. Po Eucharystii na Placu Klasztornym wierni będą mieli okazję posilić się w trakcie agapy oraz wysłuchać występów zespołów folklorystycznych. Do wyjazdu są zaproszeni także członkowie rodzin i sąsiedzi. Zapisy wszystkich chętnych u ks. Marka: tel. 796 196 006.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.