1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać – 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Przypominamy o obostrzeniach związanych z uczestnictwem w mszach świętych. Do kościołów Matki Bożej Bolesnej i św. Marii Dominiki Mazzarello może wejść 30 osób oraz 25 osób do kościoła św. Jana Pawła II. Wejście tylko przez zakrystię. Na czas mszy świętych niedzielnych kościoły pozostają zamknięte do momentu komunii świętej. Pozostałe osoby prosimy o uczestniczenie we mszy świętej na zewnątrz kościoła.

1. Przypominamy, że kościół Matki Bożej Bolesnej i kościół pw. św. Jana Pawła II pozostają otwarte od rana do wieczornej Mszy św. Zachęcamy do tego, by nawiedzać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie także w ciągu dnia. Osoby, które z powodu obostrzeń pandemicznych nie będą mogły uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej zachęcamy do uczestnictwa w mszach świętych w ciągu tygodnia.

1. Bardzo prosimy o zakładanie maseczek na terenie kościołów. Przypominamy, że osoby, które chcą przyjąć Komunię świętą na rękę powinny podejść jako pierwsze.

1. Transmisja wszystkich Mszy św. i nabożeństw z kościoła parafialnego jest dostępna przez naszą stronę internetową.

1. W zeszłotygodniowej zbiórce dla legnickiej Caritas na rzecz ubogich została zebrana kwota 1233 zł i 22 groszy.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu pożegnaliśmy

śp. Teresę Rzepkę.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.