1. W tym tygodniu w środę 20 października przypada rocznica konsekracji kościoła pw. św. Jana Pawła II. W piątek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II i odpust w kościele na Osiedlu. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył proboszcz parafii św. Andrzeja w Środzie Śląskiej ks. Marcin Kozyra. Za nawiedzenie kaplicy w tym dniu i modlitwę w intencjach Ojca Świętego można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej w oderwaniu od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu i Komunia święta. W tym dniu na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Codziennie o godz. 16.00 w kościele parafialnym i o godz. 17.30 w kościele Jana Pawła II przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie. W ostatni dzień października dzieci, które przyniosą plansze z naklejkami otrzymają nagrody za uczestnictwo w różańcu. W niedzielę różaniec o 15.30 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie, by uniknąć nieprawidłowego odczytania imion swoich zmarłych. Na kartce należy też wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych.

1. W zeszłotygodniowej zbiórce na stypendia dla młodzieży Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia została zebrana kwota 917 zł i 50 gr.

1. Przypominamy o zmianie czasu w nocy z soboty 30 na niedzielę 31 października. Śpimy o godzinę dłużej.

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana

śp. Maria Łagowska-Kościaniuk

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.  Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen