1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej będzie celebrowana w kościele w Chróstniku o godz. 13.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył oraz wygłosi homilię ks. Jan Niczypor SDB, proboszcz z Miłoradzic. W związku z odpustem w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej jest celebrowana tylko Msza św. o godz. 13.00. Nie ma mszy świętych o godz. 7.00 i 16.00. W kościele Jana Pawła II będzie odprawiona tylko msza święta o godz. 8.30, nie będzie mszy o 13.00. W kościele pw. Marii Dominiki Mazzarello bez zmian będzie msza święta o godz. 10.00.

2. Także dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca różaniec i procesja fatimska w kościele Jana Pawła II o godz. 18.00.

3. Jutro 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek 15 września, w dzień wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Bolesnej w naszej parafii przypada dzień adoracji wieczystej Najświętszego Sakramentu. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od godz. 7.00 do godz. 21.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej i od godz. 8.00 do wieczornej Mszy świętej w kościele Jana Pawła II. Bardzo zachęcamy do tego, by w tym dniu przeznaczyć jakiś czas swojego dnia na przebywanie z Panem Jezusem w naszych kościołach. Bardzo prosimy też szczególnie grupy parafialne jak Żywy Różaniec o czuwanie przy Panu Jezusie. Plan adoracji w kościele parafialnym: godz. 7.00 Jutrznia, godz. 12.00 Anioł Pański, godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy także wspominać: w środę – św. Korneliusza i Cypriana, w piątek – święto św. Stanisława kostki, patrona Polski.

5. Za tydzień w niedzielę 20 września o godz. 11.00 w kościele pw. Jana Pawła II I Komunia święta. W tym dniu nie będzie mszy świętej o godz. 7.00. W sobotę 19 września o godz. 10.00 odbędzie się próba, a po niej spowiedź dzieci.

6. W piątek 25 września o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej ks. biskup Zbigniew Kiernikowski udzieli sakramentu bierzmowania. Ostatnie spotkanie dla kandydatów i dopuszczenie do sakramentu w poniedziałek 21 września o godz. 18.00. Kandydaci przynoszą swoje książeczki.

Powierzmy miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana

śp. Aniela Ziemiańska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen