OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. W tym tygodniu w liturgii przypadają wspomnienia: w poniedziałek 13 grudnia – św. Łucji, we wtorek 14 grudnia – św. Jana od Krzyża

 

  1. 13 grudnia przypada 40. rocznica stanu wojennego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie świecy w oknie o godz. 19.30 i modlitwa za ofiary stanu wojennego.

 

  1. W środę 15 grudnia różaniec i msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Różaniec rozpocznie się o godz. 17.20.

 

  1. W naszych kościołach jest możliwość spowiedzi codziennie w dni powszednie 15 minut przed mszą świętą, czyli o 16.15 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku i o 17.45 w kościele pw. Jana Pawła II na Osiedlu. Natomiast w najbliższy czwartek spowiedź rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele w Chróstniku i o godz. 17.00 na Osiedlu. W tym dniu do posługi w konfesjonałach przyjadą księża z naszego dekanatu. Prosimy o wykorzystanie tej okazji, by pojednać się z Bogiem przed świętami Bożego Narodzenia.

 

  1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w piątek o godz. 18.00.

 

  1. W czasie Adwentu Msze św. roratnie są odprawiane w kościele Jana Pawła II na Osiedlu w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w czwartki, piątki i soboty o godz. 16.30.

 

  1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Domu Samotnej Matki w Pobiednej. Można też przynosić rzeczy i artykuły do wystawionych pojemników.

 

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.:

 Bronisława Kruszkę

 nek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.