1. W najbliższą środę to jest 15 września będziemy świętować odpust Matki Bożej Bolesnej w naszej parafii. W tym dniu ks. bp Andrzej Siemieniewski udzieli również sakramentu bierzmowania. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w tym dniu w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku o godz. 18.00. W związku z tym msza św. w kościele Jana Pawła II na Osiedlu będzie odprawiona o godz. 16.30. Zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością, by móc otrzymać w tym dniu odpust zupełny.

1. 15 września to także dzień wieczystej adoracji w naszej parafii. Od godziny 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej i od godziny 9.00 w kościele św. Jana Pawła II będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do modlitewnego trwania przy Jezusie Eucharystycznym.

1. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 18.00 w kościele w Chróstniku. Po spowiedzi próba bierzmowania. Kandydatom do bierzmowania przypominamy, że świadkowie bierzmowania muszą przynieść zaświadczenia z własnych parafii. Dotyczy to także świadków z naszej parafii.

1. W poniedziałek 13 września różaniec i procesja fatimska w kościele Jana Pawła II o godz. 18.00.

1. W tym miesiącu różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będziemy odmawiać we wtorek 14 września o godz. 17.15.

1. Rocznica I Komunii świętej dla dzieci, które przystąpiły do niej w zeszłym roku będzie 3 października br.

1. Grupa Mężczyzn Świętego Józefa organizuje wyjazd na wydarzenie: „Mężczyźni u tronu Królowej – męskie oblężenie Jasnej Góry 2021”. Informacje na plakacie i stronie internetowej.

1. W z zeszłotygodniowej zbiórce do puszek na rzecz ofiar wojny w Afganistanie zostało zebranych 1 192 zł, które zostały przekazane Caritas Diecezji Legnickiej

Z odezwy Kanclerza Kurii:

W poniedziałek 20 września odbędzie się uroczystość ingresu nowego biskupa naszej diecezji Andrzeja Siemieniewskiego. Rozpocznie się o 11.30 procesją liturgiczną do Katedry z budynku domu parafialnego parafii katedralnej. Eucharystia rozpocznie się o 12.00.

Kieruję zatem do Was Czcigodni Prezbiterzy, Diakoni, Osoby Konsekrowane i do Was wszystkich Siostry i Bracia, wierni Diecezji Legnickiej serdeczne zaproszenie do udziału w tej uroczystości. Zapraszam także wszystkie wspólnoty i organizacje kościelne. Niech nasza liczna obecność, będzie znakiem i wyrazem jedności z naszym Pasterzem. Proszę także, aby dzisiejsza niedziela była szczególnym dniem modlitwy za naszego Biskupa. Poprzez dzisiejszą modlitwę okażmy jedność z naszym Biskupem, jedność między sobą. Niech ta modlitwa będzie wsparciem wspólnoty wierzących dla swojego pasterza, którego daje nam Chrystus jako znak jedności i skałę, na której oprze się nasza wiara.

modlitwa:

BOŻE pasterzu i rządco wszystkich wiernych, wejrzyj łaskawie na sługę swego biskupa Andrzeja, którego ustanowiłeś pasterzem Kościoła w Diecezji Legnickiej; daj mu słowem i przykładem przyczyniać się do dobra tych, którym przewodzi, aby razem z powierzonym sobie ludem osiągnął życie wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.