1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne, wygłosi ks. Andrzej Witowski, przełożony wspólnoty salezjańskiej w Lesznie.

1. Na czas rekolekcji czyli w poniedziałek, wtorek i środę zostaną zmienione godziny mszy świętych. W kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku msze święte będą odprawiane o godz. 17.30, a w kościele pw. Jana Pawła II na Osiedlu msze święte będą odprawiane o godz. 19.00. Będą także odprawione msze święte w godzinach przedpołudniowych:

w poniedziałek o godz. 11.00 – w kościele pw. Marii D. Mazzarello

we wtorek o godzinie 11.00 – w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej

w środę o godz. 11.30 – w kościele św. Jana Pawła II

1. W środę będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej:

w godz. od 11.00 do 12.00 – w kościele św. Jana Pawła II

w godz. od 18.30 do 19.30 – w kościele św. Jana Pawła II

w godz. od 17.00 do 18.00 – w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej

1. W środę czyli w ostatni dzień rekolekcji zostanie zebrana taca dla księdza rekolekcjonisty.

1. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy będzie o godz. 18.45.

1. Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że udział w rekolekcjach jest obowiązkową częścią przygotowań do przyjęcia sakramentu.

1. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych – w czwartek 16 marca o godz. 17.20.

1. W okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale w niedziele po mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 oraz o godz. 15.30 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku (razem z koronką do Miłosierdzia Bożego). Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz o 17.30 w kościele św. Jana Pawła II.

1. Podczas Wielkiego Postu codziennie o godz. 15.00 w dni powszednie modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem koronką do Miłosierdzia Bożego. Od soboty 11 marca po koronce modlitwy nowenny przed uroczystością św. Józefa.

Zamierzają zawrzeć związek małżeński:

Bartosz Wieczorek, kawaler, wyzn. rzym.kat., zam. Krzeczyn Wielki, ul. Fiołkowa

Karolina Zawadzka, panna, wyzn. rzym.kat., zam. Lubin, ul. Wyczółkowskiego

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana

śp. Violetta Klinger

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.